Szakrális, vallási helyek
Szakrális, vallási helyek azok a helyek, ahol nagyobb pozitív energiák összpontosultak, zarándoklatok és szertartások céljaira szolgáltak, templomoknak, kolostoroknak adtak otthont.Számos szakrális épület, emlékhely, és az ezeket összekötő zarándokút hálózza be az országot, illetve illeszkedik bele nagyobb nemzetközi zarándokutak véráramába. |
Cikkek
Mátrafüredi Máriácska zarándokhely
2013.05.21
Mátrafüreden közkedvelt úti cél a frekventált, sűrű látogatottságú, a mátrafüredi erdőben található Máriácska kegyhely is, mely a Mária Út északi szárnyán helyezkedik el.
Mátraverebély, Szentkút, Remetebarlangok
2011.05.24
Mátraverebély, Szentkút, Remetebarlangok, és a Remetebarlangok Salgótarjántól délre 20 km-re található. A 21-es sz. főútról Mátraverebély községnél kell letérni, ahonnan 5 km-es bekötőút visz Szentkút völgyébe.
Nagygéc, A Megmaradás Temploma
2018.10.07
A Megmaradás Temploma" turisztikai attrakció az Új Széchenyi Terv pályázatán 2012-ben nyert támogatást. Csenger Önkormányzata a védett templom teljes felújítása mellett azt tűzte ki célul, hogy egy különleges kulturális - turisztikai attrakció jöjjön létre a településen.
Pákozdi-ingókövek
2011.04.21
A Velencei-hegység lepusztult felszínéből előbukkanó gránittömbök ellenálltak az eróziónak, s a köztük lévő hasadékokból a víz és a szél felszínalakító munkája hordta ki a törmeléket és a mállási anyagot. Napjainkra a környezetükből kiemelkedő, lekerekített élű, egymásra tornyozódó sziklacsoportok formájában bukkannak a felszínre. Némelyikük festői, esetenként bizarr formációt alkotva olybá hat, mintha a bizonytalan egyensúlyi helyzetű sziklákat emberkéz hányta volna egymásra.
Pálosszentkút (Petőfiszállás)
2012.07.22
Kiskunság népének búcsújáróhelye Bács-Kiskun megyében, a volt kiskunfélegyházi járásban, a Kalocsa-kecskeméti egyházmegye területén lévő kegyhely.
Pécsi ókeresztény sírkamrák
2011.05.07
A Szent István tér alatt IV-VI. századi ókeresztény temető húzódik. A Világörökségek listájára felvett műemlékegyüttes több részlete már látogatható.
Pilisszántó - Keresztes kő, Boldogasszony-kápolna
2011.04.03
A faluban pálos kolostor működött a 13. századtól, melynek romjai még feltárásra várnak. Itt a pilisszántói temetőben találták 2000-ben a Keresztes Kővet. A kőlap jelenleg a pilisszántói római katolikus templom közepén, a padozat alatti üregben, úgy 1,5 m mélyen , jól láthatóan, vastag üveglap alatt van elhelyezve.
Sicambria romjai, Ős-Buda vára
2011.12.26
Az Árpád-kor krónikásai a XII. és XIII. századbeli írásaikban már elég sok adatot közöltek Attila városáról, Sicambriáról. Anonymus pl. azt írja krónikájában, hogy Attila, a hunok vezére a Duna mellett királyi lakot alkotott magának a felső hévízeknél, azt erős falakkal megerősítette, s az ott talált régi műveket megújíttatta. Ezt várost az ő korában a németek Etzelburg-nak, a magyarok Budavárnak neveztek.
Somogybabodi szentkút
2013.02.04
A település környéke pazar természeti látnivalókat kínál. A szentkút csodatevő vízre esküsznek a helybeliek. Az egykori búcsújáró helyet egy helyi lakos fedezte fel ismét. 1917-ig Nagyboldogasszony napján zarándokoltak ide a hívek, s két kisebb tó is volt itt. Egy gátszakadás után elfolyt a víz, a területet elhanyagolták. A 90-es években az önkormányzat szabályozta a forrás vízét, s parkerdő létesítését tervezik, hogy újra kedvelt kirándulóhellyé váljon Szentkút és Somogybabod térsége.
Somogyvámos - Krisna-völgy
2011.04.02
Krisna-völgy Indiai Kulturális Központ és Biofarm.
Krisna-völgy a jelentős történelmi múlttal bíró kis somogyi falu, Somogyvámos határában található, a Balatontól 30 km-re.