Túrautak
Oldalunkon bemutatunk néhány kiemelkedően szép, látványos túrát, túrautat a Magyarországon található több ezer turistaút közül. A turistautak folyamatosan bővülő választéka várja olvasóinkat. |
Cikkek
Óbányai-völgy, Kisújbány, Cigány-hegyi kilátó, Máré-vár, Óbánya, (Kelet Mecseki túrák)
2012.10.19
A Mecsek hegység északi erdőségei között megbújó Magyaregregy község közelében, egy 340 méter magas meredek csúcson találhatjuk meg Márévár kicsiny erődítményét. Egy hosszú séta az Óbányai-völgyön át a Cigány hegyi kilátót érintve. Forrás túra és várlátogatás a Mecsek vadregényes tájain.
Óbányai-völgy, Kisújbánya, Cigány-hegyi kilátó, Óbánya (Kelet Mecseki túra)
2012.10.19
Óbánya két domb közt fekvő kis község a Kelet-Mecsek Tájvédelmi Körzet egyik szűk völgykatlanában fekszik. A 6-os főútról Mecseknádasdnál kb. 3,5 km-es letéréssel találhatjuk meg. A zsákutcás falu egyetlen utcájának házai között gyorsfolyású hegyi patak, az Öreg-patak fut végig. Területén jelzett turistautak kereszteződnek, hiszen Óbánya régóta kedvelt üdülő és kirándulóhely.
Őrdög-rét, Remete-barlang, Zsivány-barlang (Bakonyszentlászló)
2012.04.05
Az Ördögrét a Cuha-patak legszebb szurdoka. A bejáratánál található a Zsiványbarlang, mely egy természetes sziklaüreg, ahol annak idején a híres bakonyi betyárok tanyáztak.
Parádfürdő, Ilona-völgyi vízesés
2017.03.05
Az Ilona-völgyi-vízesés Magyarország legnagyobb szintkülönbségű természetes zuhataga, a mesterségesen kialakítottak közül pedig csak a lillafüredi vízesés magasabb nála. A Mátrában találjuk, Parádfürdőtől körülbelül 5 kilométerre délkeletre.
Pécs, Jakab-hegy, Zsongorkő, Babás szerkövek, Pálos kolostorrom
2011.04.25
Mecsek-hegyalján, Pécstől nyugatra, található a Jakab-hegy. A Jakab-hegyet felépítő permi vörös homokkő a falu feletti hegyoldalban sajátos sziklaformációkat alkot: a Babás-szerköveket, és a Zsongor-követ.
Itt található még a Jakab-hegíi őskori földvár, pálos kolostorrom, és a műemlékileg helyreállított római villaépület.
Pécsváradi túra (Kelet-Mecseki túra)
2012.01.28
Nagy szintkülönbségű, szép útvonal, nehéz túra, érdekes látnivalókkal, sok forrással.
Pécsvárad – Zengő – Püspökszentlászló - Diós-kút – Cigány-hegy – Iharos-kút – Gergely-Éva-forrás – Máré-vár – Textiles-forrás - Máré csárda
Táv: 17 km szk: 740m mi: 6ó
Pilis - Holdvilág-árok
2011.04.15
A Holdvilág-árok kedvelt kirándulóhely a Visegrádi-hegységben, Pomáztól északnyugatra, körülbelül hat kilométernyi távolságban. Ezen túlmenően azonban ősi temetkezési, kultikus helynek is tartják, egyes feltevések szerint ezen a területen állt egykor Attila városa (Sicambria, Ecilburg). Egy másik feltételezés szerint Árpád fejedelmet itt temették el. Ezek az elméletek mindmáig nem nyertek tudományos igazolást, de bizonyításukra már több kísérletet tettek, a területen régészeti feltárásokat folytattak.
Pilis-Dobogókő Dömös, Szakó-nyereg
2011.04.08
Távolság: 15km
Jelzés: vissza
másik lehetőség vissza
vagy
Dobogókőröl, a kilátótól a jelzés mentén induljunk el, s ezen haladjunk végig.
Dömösön érdemes megnézni a különleges román stílusú műemléket a látványosan helyreállított prépostsági altemplomot.
sávon visszaindúlva Dobogókőre, érintve a Szakó-nyerget.
Pilis-Dobogókő Nagyboldogasszony körút (föld szívcsakrája)
2011.04.08
Távolság: 4km
Jelzés: térképeken nincs jelezve
Egy ezoterikus nézet szerint Dobogókőn és környékén, a Pilisben található „a Föld szívcsakrája”, azaz „bolygónk dobogó szíve”, ami az ott tartózkodók szervezetét feltölti energiával.
Az Ősmagyar Táltos Egyház szerint a szívcsakra a Rám-hegyen, a Ferenczy-sziklánál található.
Pilis-Dobogókő Rámszakadék-Vadálló-kövek (nagy-körút)
2011.04.03
Távolság: 15-17km
Jelzés: majd
és végül
A Túra útvonala:
Igazán kemény túra, csakis edzett, jó kondícióban lévőknek ajánljuk.